Челябінськ на порозі епідемії ВІЛ-СНІДу

Челябінськ на порозі епідемії ВІЛ-СНІДу

Ми говоримо СНІД — маємо на увазі наркотики. НаркоСНІД — такий термін вводять сьогодні лікарі, коли дискутують про невиліковну інфекції. Тому що 90 відсотків ВІЛ-інфікованих в Росії — наркомани, «зловили» вірус через заражений шприц. На думку керівника Російського центру «СНІД» професора Покровського, будь наркоман в нашій країні — це потенційний ВІЛ-інфікований.

У Челябінській області з 249 врахованих медиками ВІЛ-інфікованих 195 (81 відсоток) заразилися СНІДом при внутрішньовенному введенні наркотиків. Спалах інфекції, зареєстрована в жовтні на північному сході, коли кількість ВІЛ-інфікованих в Челябінську за лічені дні зросла майже втричі (з 10 осіб до 29), — це не випадковість, а зловісний знак наближення епідемії. Такий висновок був зроблений членами протиепідемічної комісії. Через два тижні заражених у Челябінську вже стало 56. Сто відсотків — внутрішньовенні наркомани. Тим часом ситуація погіршується, навіть за поверхневими даними: цифри з ВІЛ-інфікованим застарівають кожен день. За словами головного інфекціоніста міста, директора центру «СНІД» Олександра Вигузова, кожен ВІЛ-позитивний наркоман називає 5-6 осіб, з якими ділив шприц. Плюс сексуальні партнери. Статистика показує, що з цих контактних груп 80 відсотків вже заражено. І що найстрашніше, вони продовжують намотувати цю ниточку.

— Ми повинні сьогодні визнати, — заявив Олександр Вигузов, — що наркоманія заразна. Що наркоман — це живий вірус СНІДу. Що ситуація з вживанням наркотиків в місті епідемічна. Героїн можна дістати в будь-який час доби в будь-яких кількостях. Таким чином, епідемія виходить з-під контролю. ВІЛ-інфікований — ще не хворий. З вірусом і без ознак хвороби можна жити до семи років. Вартість лікування одного ВІЛ-інфікованого в стадії СНІДу — від 10 до 14 тисяч доларів на рік. У Челябінську з цим діагнозом живуть чотири людини.

Декабрь 4, 2011/ by / in
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *