Генетичні дослідження небезпечні

Генетичні дослідження небезпечні

Створення життя в лабораторних умовах — тема, яка привертає увагу всього світу. Результати дослідження, опублікованого в журналі Science, викликають питання про його етичності і страх перед загрозою біотероризму. Дослідження, опубліковане в останньому випуску журналу Science, привернуло увагу засобів масової інформації та релігійної громадськості, вчених і політиків всього світу. Його темою було створення життя в лабораторних умовах. Реакції були різними — від питань з приводу етичності таких досліджень до страху перед потенційною загрозою біотероризму.

Розповідає доктор філософії Гленн МакГі. Вчені з інституту генних досліджень (The Institute for Genomic Research, TIGR) з Роквілль опублікували деталі роботи, суть якої полягала в спробі виділити мінімальну кількість генів організму, необхідних для його виживання. Метою вчених було створення життя шляхом покрокового побудови генетичного коду найпростішої бактерії мікоплазми в лабораторних умовах. В результаті вони змогли показати, що при бажанні в лабораторії можна синтезувати основні частини організму бактерій і вірусів. Робота викликала сумніви в етичності. Нас, теологів і етикою з Центру біоетики Пенсільванського університету, попросили допомагати вченим-генетикам в ході їх роботи. Ми багато разів зустрічалися, дізналися всі подробиці роботи. Результати наших роздумів, наша точка зору на це питання були опубліковані в тому ж номері журналу Science.

Можливі програми цього дослідження можуть бути самими жахливими. Як ви напевно бачили у множинах фільмів, для досліджень можуть зберігати всього декілька крапель смертоносних вірусів. За сталевими дверима, заморожені, з хорошою вентиляцією і системою фільтрів, покояться зразки сибірської виразки, віспи і безліч біологічних різновидів цих вірусів в Американському Центрі з контролю і запобігання захворювань. Я справді дуже радий, що вони за сімома замками і печатками. Крім того, я впевнений, ви поділяєте мій страх з приводу того, що через заворушення і нестабільної ситуації такі сховища вірусів в колишньому Радянському Союзі можуть наражатися на небезпеку. Більшість людей хотіли б, щоб останні зразки цих смертельних вірусів були знищені.

Легко зрозуміти, що дослідження генетиків з TIGR народжує нову проблему: вірусне хакерство. Якщо комусь ПОНАБ зразок вірусу віспи, то йому не потрібно його шукати — необхідний всього лише комп’ютер за $ 1000 і генетичний синтезатор за $ 10 000. Якщо вірус можна досліджувати і створити за допомогою технологій TIGR, то їх генетичні коди можуть без проблем бути розіслані по всьому світу за допомогою e-mail і відтворені з безпечних лабораторних матеріалів за тим же самим технологіям. Дослідження вчених з TIGR відкривають шлях біологічному тероризму. Необхідно негайно вирішувати, як уникнути грізних проблем у разі появи можливості створення вірусів. Причини для занепокоєння є.

Декабрь 3, 1999/ by / in
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *