На минулому тижні у сімнадцятирічного единбуржця, що живе в Промисловому районі, був виявлений вірус імунодефіциту людини. Хлопець до того ж виявився наркоманом. Коли фахівець Центру профілактики інфекційних хвороб і боротьби зі СНІДом попросив його назвати партнерів для їх обстеження (наркомани в компанії використовують для ін’єкцій зазвичай один шприц), той порадив: «Виходьте в Промисловий район. Молодих людей від 15 до 25 років можете обстежити кожного п’ятого» … Ці слова близькі до правди. Підтверджуються побоювання медиків, що Оренбург і інші міста області стоять на порозі епідемії СНІДу.
Вперше вірус імунодефіциту людини з’явився в Оренбурзі в дев’яносто шостому році. Тоді з українського Центру боротьби зі СНІДом надійшло повідомлення про те, що в нашу область виїхав на постійне місце проживання заражений ВІЛ-інфекцією. Працівники нашого Центру його розшукали, поставили на облік. Сьогодні в Оренбурзі виявлено 21 ВІЛ-інфікований, з них вісім живе в обласному центрі. До речі, район наша в Уральському регіоні за даними показниками займає передостаннє місце. Але не варто спокушатися. Як свідчить вже світова статистика, на одного хворого на СНІД припадає не менше десяти заражених. До того ж вірус у нас вже потрапив на благодатний грунт — в середу наркоманів. Але ж шприц, який використовують відразу кілька людей, потім не знищується, а довгий час ще знаходиться в обороті. — Це перша причина передбачуваного різкого підйому СНІДу в області, — каже завідувач епідвідділом Центру профілактики інфекційних хвороб і боротьби зі СНІДом М.І. Самойлов, — друга причина відноситься до розряду юридичних. Сьогодні наркомани переслідуються законом, вони змушені ховатися. І для того щоб їх обстежити, нам доводиться докладати неймовірних зусиль. В Оренбургській області жорстокий вірус вразив громадян різного віку.
Але все ж у більшості випадків — це молоді люди у віці від шістнадцяти до двадцяти п’яти років. Є й два малюки, які народилися торік від ВІЛ-інфікованих мам. Зараз вони перебувають під наглядом фахівців, але в цьому випадку все ж таки висока ймовірність, що діти поповнять скорботний список хворих на СНІД. Втім, доросле населення Оренбурга не залишиться осторонь. У минулому році в анонімних кабінетах області обстежувалось лише дві тисячі осіб. Медики кажуть, що цього вкрай мало. Останні повідомлення в ЗМІ про виявлених ВІЛ-інфікованих не вплинуло на збільшення бажаючих пройти обстеження на вірус імунодефіциту людини. Прогнози на 2000 рік виправдаються? ..