Росія: кількість хворих на грип щодня збільшується на 1,5%

Росія: кількість хворих на грип щодня збільшується на 1,5%

Грип на порозі. Буквально стукає в двері. Ось уже Європа загрипувала… Наприклад, у Чехії епідемія грипу охопила південні і центральні райони республіки. Кількість хворих щодня збільшується в середньому на 1,5%. Вірус, що викликав нинішню чеську епідемію, мало вивчений. Він являє собою якийсь мутант з декількох типів добре вивчених наукою вірусів цієї хвороби. Тамтешні медики рекомендують пацієнтам лікуватися народними засобами — насамперед гарячим молоком з медом.

У нас, в Росії епідемічний підйом грипу очікується в кінці грудня-початку січня. І, за словами міністра охорони здоров’я РФ Юрія Шевченка, цієї зими буде переважати вірус групи В., який довше поширюється, але повільніше лікується. Значить, наш прийдешній грип, на відміну від чеської, менш страшний, але, що цілком можливо, теж виявиться мутантом, і нам доведеться з ним поборотися. Але як би там не було, вже зараз пора готуватися до відбиття грипозної атаки. Найефективніший спосіб — це вакцинація. За словами працівників Центру Моссанепіднагляду, в деяких школах вже зробили щеплення. У дитячих садах ж дибазол даватимуть не всім.

Цілком можливо, що в дошкільних установах обмежаться вітамінами і гомеопатичними препаратами, оскільки Комітет охорони здоров’я в цьому році дав можливість окружним медуправлінням самим вирішувати, який препарат вибрати. Медичним і транспортним працівникам, наприклад, залізничникам щеплення роблять в обов’язковому порядку. Звичайні громадяни прищеплюються за бажанням. Але, з тих чи інших причин, не всі зможуть «вколотися», оскільки, по-перше, кількість препарату обмежено, по-друге, деяким просто ніколи йти в поліклініку, по-третє, є люди, яким такі щеплення протипоказані. Залишається одне — використовувати інші методи попередження грипу, а якщо ви вже, не дай Бог, цю заразу підчепили, то і лікування.

У період епідемії міністр охорони здоров’я радить тримати в домашній аптечці дибазол і арбідол, а для загального зміцнення організму приймати полівітаміни, настоянку елеутерококу, лимонника, азалії. Гризти часник теж не завадить. До речі, Юрій Шевченко так і робить, а до порад Головного лікаря Росії варто прислухатися. Але існують і інші оригінальні, і, за відгуками людей, які їх вже на собі випробували, досить ефективні способи лікування і профілактики. Наприклад, можна скористатися наступним рецептом: 1 столову ложку календули потрібно залити склянкою окропу і кілька хвилин кип’ятити, потім настояти протягом години, процідити і приймати по 1-2 столовій ложці до їди 2 рази на день. Або: свіжу цибулину натерти на тертці. Отриману масу викласти на 2 шари марлі.

Компрес накладається на 10 хвилин на нижню частину носа, попередньо змащену олією. Триразове повторення процедури протягом доби допомагає запобігти грипу. Для цілеспрямованого і тривалого запобігання від грипу потрібно натерти на тертці 2 лимона (кісточки видалити). Так само подрібнити 2 головки часнику. Отриману кашку перемішати і залити літром кип’яченої води. Її потрібно витримати 3 дні в темному місці. Настій процідити, поставити в холодильник і приймати по столовій ложці натщесерце. А ось ще кілька народних рецептів. І не тільки від грипу: Чай з калиновим варенням тричі на день протягом 2-3 днів. Сік лимона і 100 г меду з 1 чашкою чаю буркунового (одна чайна ложка на 100 г води). По 50 грама 4 рази на день. 20 грам сушених листя чорної смородини заварити в 200 г окропу. Настояти і процідити. Приймати по 2 столові ложки 3 рази на день. Журавлинний сік змішують з картоплею і п’ють 3 рази на день (чверть склянки). Від ангіни: натерти хрін, закрити в банку, через 15 хвилин відкрити кришку, вдихнути повітря з банки, затримати на кілька секунд і видихнути через рот.

І хоча лікарі не радять займатися самолікуванням, ці методи хороші тим, що навіть якщо вони не допоможуть, то вже точно не зашкодять. Але в будь-якому випадку, якщо ви відчули нездужання, то до лікаря звернутися все-таки необхідно, тому що хвороба запускати в жодному разі не варто. Може боком вийти. Найбільш частим і серйозним ускладненням грипу є пневмонія. Крім того, можуть спостерігатися запальні захворювання ЛОР-органів (фарингіт, ларингіт, трахеїт, тонзиліт, отит, тубоотит, гайморит, фронтит). У рідкісних випадках грип може ускладнитися менінгоенцефалітом. Для грипу закономірно загострення будь-якого хронічного процесу (в першу чергу хронічних захворювань серцево-судинної, дихальної, сечовидільної і нервових систем).

Декабрь 3, 1999/ by / in
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *