Росії загрожує «свинка»

Росії загрожує «свинка»

Справжню війну двом дуже неприємним хворобам — кору та епідемічного паротиту, іменованому в народі «свинкою», — оголосило Міністерство охорони здоров’я Росії.

Як повідомили «МК» в МОЗ, за останні три роки медики відзначають різкий сплеск захворюваності на кір і «свинкою». У 1998 році кількість випадків цих інфекцій збільшилася на 30%. У нинішньому ж році в ряді регіонів захворюваність майже забутими на кір і «свинкою» перевищена в 3-5 разів. У число таких областей увійшли і регіони, сусідні з Підмосков’ям, — Рязанська, Владимирська, Ярославська і інші області. В основному епідеміологи пов’язують таку ситуацію з недостатнім охопленням дітей та підлітків профілактичними щепленнями.

Показник ревакцинації проти кору і «свинки» 6-річних дітей в цілому по Росії в цьому році вкрай низький: від цих хвороб щеплено всього 74,3% дошкільнят. У Ростовській і Смоленській областях охоплення щепленнями проти кору і «свинки» дітей перед вступом до школи в 1999 році не досяг 90%. А в Нижегородській і Архангельській областях цей показник взагалі нижче 50%. Але навіть у школах, де більше 90% дітей роблять щеплення від кору і «свинки», часто виникають спалахи цих хвороб. Це, на думку фахівців, залежить від якості вакцин, яке значно погіршується в процесі неправильного транспортування і зберігання. У зв’язку з цим найближчим часом у всіх регіонах країни буде проведено аналіз захворюваності на кір і паротит. Вже в грудні в ряді областей, в яких результати моніторингу будуть особливо обтяжуючими, почнеться ревакцинація школярів і студентів 1-2-го курсів вузів, які раніше не щеплених, щеплених одноразово і ніколи не хворіли цими захворюваннями. Крім цього буде проаналізовано ефективність вживаних в даний час вакцин проти кору і «свинки» з різним вмістом антигенів. При виявленні низького профілактичної дії в реєстри паротитної і коров’ячих вакцин будуть внесені зміни.

Декабрь 4, 1999/ by / in
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *